Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest jedną z najczęściej stosowanych metod usuwania zbędnego owłosienia.

Podczas zabiegu włos usuwany jest wraz z cebulką włosa, dzięki czemu efekt depilacji utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Dodatkowo odrastające włoski są bardziej miękkie i delikatniejsze, a z czasem stają się także coraz słabsze.

Zabieg depilacji bywa bolesny, ale wrażenie bólu zależne jest głównie od wrażliwości skóry. W gabinecie kosmetycznym depilacja woskiem wykonywana jest na tyle szybko i sprawnie, że ból jest praktycznie nieodczuwalny.

Depilację woskiem można stosować praktycznie na wszystkie części ciała – nogi, ręce, pachy, okolice bikini, twarz (głównie górna warga i regulacja brwi), a u mężczyzn także plecy i klatkę piersiową. Niektóre osoby decydują się na całkowitą depilacje intymną, a także na depilację nietypowych części ciała, jak dłonie, stopy czy brzuch.

Przed wykonaniem zabiegu skóra powinna zostać oczyszczona i odtłuszczona, a po jego wykonaniu nakłada się na nią preparat łagodzący podrażnienie i działający przeciwzapalnie. Coraz częściej stosowane są także kremy opóźniające regenerację cebulek i odrastanie włosków. Ważna jest także pielęgnacja skóry w domu – peelingi zapobiegną wrastaniu włosków w skórę i pomogą przygotować ją do kolejnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym.
 
Zalety:
– włoski usuwane regularnie ulegają osłabieniu i przerzedzeniu
– efekt utrzymuje się znacznie dłużej niż po zwykłym goleniu
 
Przeciwwskazania:
– Łuszczyca
– Świeże rany i ubytki skórne
– Świeże blizny
– Żylaki, zapalenie żył
– Popękane naczynka
– Stany ropne, zapalne i owrzodzenia
– Zaawansowana ciąża
– Stany gorączkowe
– Cukrzyca
– Stwierdzone uczulenie na wosk
– Zbyt krótkie włoski
– Świeża opalenizna