Regulacja, henna brwi i rzęs

Brwi stanowią jeden z najważniejszych elementów kobiecej twarzy. Farbowanie brwi i rzęs oraz regulacja kształtu brwi podkreśla urodę oka i twarzy. Ten szybki zabieg sprawia, że oczy stają się wyraźniejsze, podkreślone i nie trzeba ich codziennie malować.
Brwi powinno się regulować co jakiś czas, ponieważ krzaczaste czy zarośnięte nadają twarzy nieestetycznego wyglądu. W gabinecie kosmetycznym zabieg ten jest szybki, i prawie bezbolesny. Włoski usuwane są pęsetką lub woskiem wraz z cebulką włosa. Dodatkowo zbyt długie, odstające brwi można delikatnie przyciąć nożyczkami.

Jeżeli włoski są zbyt jasne, warto je lekko przyciemnić. Temu zabiegowi poddajemy zarówno brwi jak i rzęsy. Henna dostępna jest w różnych kolorach – do najpopularniejszych należy czarna, brązowa i grafitowa. Wyróżniamy także henne proszkowa – daje mocniejszy efekt, farbuje skórę i może uczulić lub żelową – nadaje naturalny kolor, nie farbuje skóry skóry i nie uczula. Efekt zabiegu utrzymuje się około 2–3 tygodni. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg.

Farbowanie brwi i rzęs oraz regulacja kształtu brwi podkreślają urodę oka i twarzy. Zabieg pozwala na trwałą zmianę wyglądu twarzy i nadania jej ładnego wyglądu.
 
Przeciwwskazania do wykonania henny:
– Jęczmień, zapalenie spojówek, jaskra
– Dermatozy i alergie okolicy oczu
– Uczulenie na hennę
– Otarcia i uszkodzenia skóry wokół oczu
– Zaczerwienienie i opuchnięcie powiek