Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to innowacyjna technika odmłodzenia i odżywienia skóry, stosowana jako alternatywa mezoterapii igłowej. Jest najnowocześniejszym system transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry w sposób całkowicie bezpieczny.

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i warstwie rogowej skóry, pozwalając na otwarcie nowych dróg wprowadzania koktajli biologicznie czynnych. Zjawiska te to działanie fal ultradzwiękowych oraz ze zjawisko elektroporacji, czyli tworzenia się mikrokanałów.

Skojarzone działanie elekroporacji i ultradźwięków, zwiększa ilość, głębokość i równomierność wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry. Metoda ta gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w zabiegach odżywiających, liftingujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry. Dodatkowo przed zabiegiem mozna wykonać zabieg złuszczający, który przygotuje skórę do lepszego wchłaniania substancji aktywnych.

Mezoterapia bezigłowa przynosi efekt, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się zabiegowi raz na tydzień, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu. Efekty zabiegu są także uzależnione od substancji jakie zostaną wykorzystane do zabiegów. Metoda ta daje możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych do potrzeb klienta.